• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peeling jako sposób na wrastające włoski
Witajcie moje drogie forumowiczki! Serce

Z powodu używania od kilku lat depilatora zaczęły mi wrastać włoski na nogach. Niestety bardzo nieestetycznie to wygląda Podejrzany . Przeczytałam w jakimś babskim pisemku, że skuteczny w wydobywaniu tych włosków spod skóry może być peeling gruboziarnisty, np. taki do stóp czy nawet zrobiony domowym sposobem z maku czy cukru... Nie jestem jednak przekonana, czy to taki dobry pomysł. Boję się, że poharatam sobie całą skórę i nogi będą wyglądały tylko gorzej.. Niezdecydowany . Czy któraś z was próbowała przeciwdziałać wrastaniu włosków peelingiem? A może znacie inne metody i podzielicie się nimi ze mną? Proszę pomóżcie forumowe przyjaciółki  Nieśmiały
HAU HAU
  Odpowiedz
Najlepiej będzie jak odstawisz depilator i albo zrobisz sobie laserową depilację na trwałe, albo zaczniesz używać tradycyjnych metod golenia nóg. Od depilatora każdemu po jakimś czasie zaczynają wrastać włoski i wtedy kaplica. Aby się tego problemu pozbyć faktycznie możesz spróbować gruboziarnistego peelingu, a potem normalnie ogól nogi, a nie depiluj. Jeżeli to są pojedyncze włoski możesz spróbować je wyciągnąć za pomocą pęsety, a potem zdezynfekować to miejsce na przykład spirytusem.

i pamiętaj: NIGDY WIĘCEJ DEPILATORA
  Odpowiedz
(10-21-2016, 08:04 AM)BarbieGirl napisał(a): Najlepiej będzie jak odstawisz depilator i albo zrobisz sobie laserową depilację na trwałe, albo zaczniesz używać tradycyjnych metod golenia nóg. Od depilatora każdemu po jakimś czasie zaczynają wrastać włoski i wtedy kaplica. Aby się tego problemu pozbyć faktycznie możesz spróbować gruboziarnistego peelingu, a potem normalnie ogól nogi, a nie depiluj. Jeżeli to są pojedyncze włoski możesz spróbować je wyciągnąć za pomocą pęsety, a potem zdezynfekować to miejsce na przykład spirytusem.

i pamiętaj: NIGDY WIĘCEJ DEPILATORA

Nie do końca się zgodzę. Po pierwsze to może być problem bakteryjny, zwłaszcza gdy cebulki zaczynają ropieć. Po drugie nie koniecznie trzeba odstawiać depilator, czasami pomaga zainwestowania w dobry krem po goleniu, który właśnie zapobiega przed wrastaniem włosków.

Co do peelingu to może pomóc, ale jeśli masz bardzo mocno wrastające włoski to nie wiem czy wystarczy takie rozwiązanie. Depilacja laserowa jest świetnym rozwiązaniem, niestety nie każdego na to stać. Jeśli jest to dla Ciebie bardzo dokuczliwy problem lepiej udać się do dermatologa.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości